Autoryzowany dealer Yamaha

Wiadomości Yamahy

20 lipca 2017

Wybierz Yamahę XSR, styl dostaniesz gratis

To naprawdę świetna wiadomość, bo oryginalne, fabryczne akcesoria świetnie podkreślają klasyczny styl motocykli Yamaha, a także kierowców, którzy je dosiadają. Niecodzienny design kasku Faster Sons akcentuje fakt, że motocykle serii XSR to więcej niż tylko środek transportu. To styl życia. Ten niepowtarzalny kask został wykonany z impregnowanego włókna szklanego, ma lekką konstrukcję i wyjmowaną wkładkę wewnętrzną. Ma pasek podbródkowy z zapięciem typu DD oraz ozdobny nadruk ze stylizowanym napisem Faster Sons.

Miękkie sakwy, osadzane na stelażach specjalnie zaprojektowanych do XSR 700 i XSR 900, wykonano z woskowanego płótna i wykończono skórzanymi, postarzanymi elementami w klimacie retro. Sakwy z dodatkową kieszenią z przodu świetnie podkreślają charakter rodziny XSR i służą dodatkowym miejscem na bagaż. Każda z toreb ma 8 litrów pojemności. Dzięki oryginalnym, funkcjonalnym stelażom o odpowiednim profilu demontaż i montaż toreb jest prosty i szybki. Przenoszenie umożliwia uchwyt w górnej części albo dołączony pasek na ramię. Do torby dołączony jest również pokrowiec przeciwdeszczowy.


Wartość prezentów dla nabywcy XSR700 lub XSR900 z rocznika modelowego 2017 wynosi 2800 zł. Promocja trwa do 31 sierpnia br. i nie obejmuje modelu XSR900 Abarth. Jej regulamin jest dostępny na stronie www.yamaha-motor.pl.

***

XSR 700 to pierwszy jednoślad w ofercie Yamahy, który został zbudowany według filozofii „Faster Sons” i który w sposób kompleksowy wprowadza filozofię „Sport Heritage”. Podobnie jak XSR900 stanowi ukłon w stronę maszyn z przeszłości, które zyskują swe drugie życie we współcześnie projektowanych jednośladach, łączących styl retro z najnowocześniejszymi technologiami. Zachowując szacunek dla wyglądu i stylu motocyklowych ikon z przeszłości Yamaha sięga po najlepszą, współczesną technikę, by tworzyć jednoślady z charakterem, nie znające kompromisu pod względem dynamiki jazdy i jakości prowadzenia.


Sercem „siedemsetki” jest dwucylindrowy silnik o pojemności skokowej 689 cm3 i mocy maksymalnej blisko 75 KM. Został zbudowany według koncepcji crossplane, w której czopy wału korbowego przestawione są o 270º. Ten konstruktorski „trik” skutkuje niesamowitymi wrażeniami z jazdy – wyjątkowymi przyśpieszeniami, płynną pracą i spontanicznymi reakcjami na otwarcie przepustnicy a także niecodziennym, frapującym brzmieniem.


Lekkie i zwarte podwozie XSR 700, z bardzo krótkim wahaczem, zapewnia pewność prowadzenia i wzorową zwrotność. Dlatego na tym motocyklu pewnie poczują się zarówno doświadczeni jeźdźcy obyci z szybkością, jak i początkujący motocykliści, poszukujący w jednośladzie głównie spokoju i poręczności.


Większy i mocniejszy XSR 900 to przedstawiciel tego samego gatunku co XSR 700 – Faster Sons. Mocne wrażenia z jazdy i osiągi zapierające dech w piersiach gwarantują w nim silnik o mocy 115 KM i nowoczesne technologie, pozwalające bezpiecznie wykorzystać potencjał napędu. Najnowsze osiągnięcia inżynieryjne firmy Yamaha zostały zamknięte w klasycznej konstrukcji, a stylistyka nawiązuje do historii modeli wyścigowych aby oddać hołd tamtym ponadczasowym maszynom.


Nowoczesny, 3-cylindrowy silnik z układem korbowym typu „Crossplane”, ma pojemność 847 cm3. Zapewnia oszałamiający moment obrotowy i niesamowite przyspieszenie. Geometria wyjątkowo lekkiej, aluminiowej ramy i całego podwozia z regulowanymi zawieszeniami sprzyjają zwrotności i zapewniają wzorową stabilność motocykla w każdych warunkach. Bezpieczne sprzęgło typu „anti-hopping” nie pozwala na zablokowanie tylnego koła przy zbyt gwałtownej redukcji biegów. O bezpieczeństwo w ekstremalnych warunkach dbają także system kontroli trakcji oraz skuteczne hamulce z potężnymi tarczami o średnicy blisko 300 mm.

 XSR700 z pakietem stylu kosztuje 33 900 zł, a XSR900 odpowiednio – 42 900 zł.

Regulamin dostępny tutaj.